"Marsz na rzecz rodzicielstwa zastępczego"

 

 Dnia 24 września 2017r. w parku miejskim przy ul. Grunwaldzkiej w Miastku odbyła się impreza plenerowa „Marsz na rzecz rodzicielstwa zastępczego”. Organizatorem wydarzenia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bytowie we współpracy ze Stowarzyszeniem „Błękitna Wróżka” przy czynnym udziale MGOK w Miastku.

 

Uczestników przywitał Wojciech Kwaśniewski - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bytowie. Podczas wydarzenia chętni mieli możliwość skorzystania  z atrakcji przygotowanych przez organizatorów takich jak: występy artystyczne, konkursy dla dzieci, eurobungee, dmuchańce. Pracownicy PCPR w Bytowie wręczali mieszkańcom balony, wiatraczki, słodkie upominki oraz ulotki promujące pieczę zastępczą. Ponadto udzielali pierwszych niezbędnych informacji o formach pieczy zastępczej oraz procedurze kwalifikowania kandydatów na rodziny zastępcze. Do akcji czynnie włączył się Wicestarosta Powiatu Bytowskiego – Pan Zbigniew Batko, który odpowiadał na liczne pytania zainteresowanych.

 

Celem akcji była promocja idei rodzicielstwa zastępczego oraz integracja środowiska rodzin zastępczych. Jak podkreślił Wojciech Kwaśniewski – dyrektor PCPR w Bytowie każdy sposób na dotarcie do potencjalnych kandydatów na rodziców zastępczych jest dobry. Ważne jest rozwijanie świadomości mieszkańców w tym zakresie i promocja alternatywnych form opieki nad dzieckiem.

Marsz na rzecz rodzicielstwa zastępczego został dofinansowany w ramach zadania publicznego pt. "Maszerujmy razem - bawmy się razem" na podstawie umowy  nr 20/RS/2017r. z dnia 28.02.2017r. zawartej między Powiatem Bytowskim a Stowarzyszeniem "Błękitna Wróżka".

 

                     Zdjęcie 1A

 

                     Zdjęcie 2A

 

                    Zdjęcie 3 A

 

                    Zdjęcie 4

logo UE

Biuletyn Informacji Publicznej

bip arch

esp

eures

samorzad woj pom

powiat bytowski

pfron

Adres:
PCPR Bytów
ul. Miła 26
77-100 Bytów
 
tel./fax:
(59) 822 80-68
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Dni i godziny urzędowania:
od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00

Aktualnie online

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.