WAŻNA INFORMACJA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bytowie informuje, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zatwierdził program "Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu w 2017 r."

 

Adresatami programu są:

  • Poszkodowane na skutek żywiołu osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne) oraz dzieci i młodzież niepełnosprawna posiadająca aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, wydane przed ukończeniem 16 roku życia,

które zamieszkują na terenie jednej z poniższych gmin powiatu bytowskiego: Parchowo, Studzienice, Czarna Dąbrówka.

Każda poszkodowana w wyniku żywiołu osoba niepełnosprawna spełniająca wszystkie warunki przewidziane w programie może otrzymać w ramach:

 

  1. Modułu I – jednorazowe świadczenie na rehabilitację społeczną w wysokości 2.000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych), z zastrzeżeniem, iż pomoc przyznawana będzie osobom, którym przyznano zasiłek celowy w związku z wystąpieniem zdarzenia noszącego znamiona klęski żywiołowej dla osób lub rodzin, które poniosły straty w gospodarstwach domowych (budynkach mieszkalnych, podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych) na podstawie art. 40 ust 2 i 3 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.
  2. Modułu II – jednorazowe świadczenie stanowiącego rekompensatę poniesionych strat i/lub pokrycie kosztów przeprowadzenia naprawy w odniesieniu do sprzętu/urządzenia /środka pomocniczego/przedmiotu ortopedycznego, którego zakup był dofinansowany ze środków PFRON, w tym w ramach programów Rady Nadzorczej PFRON (niezależnie od daty przyznania pomocy ze środków PFRON).

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bytowie, ul. Miła 26 w pokoju 1 i 2 oraz pod numerem telefonu 059 822 80 68/059 822 48 29

Zachęcamy do zapoznania się z treścią programu i ulotki informacyjnej.

https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/pomoc-osobom-niepelnosprawnym-poszkodowanym-w-wyniku-zywiolu-w-2017-r/tresc-programu/

Załączniki:
Pobierz plik (Ulotka_informacyjna_PFRON.doc)Ulotka_informacyjna_PFRON.doc[ ]624 kB

logo UE

Biuletyn Informacji Publicznej

bip arch

esp

eures

samorzad woj pom

powiat bytowski

pfron

Adres:
PCPR Bytów
ul. Miła 26
77-100 Bytów
 
tel./fax:
(59) 822 80-68
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Dni i godziny urzędowania:
od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00

Aktualnie online

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.