19 listopada - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci

 

Przemoc wobec dzieci to nie tylko znęcanie się fizyczne nad dzieckiem, ale także dręczenie psychiczne, wykorzystywanie seksualne i zaniedbywanie poprzez niezaspokajanie podstawowych potrzeb dziecka. Przemoc dotyka wiele z naszych dzieci i dotkliwie jej konsekwencje odczuwają zwłaszcza one.

 

Walka z przemocą wobec dzieci to bardzo trudna praca. Coroczne obchody Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci stanowią dobrą okazję do refleksji nad problemem, jakim jest przemoc wobec dzieci. To dobry moment do zastanowienia się, jaką wiedzą dysponuje każdy z nas i czy wie, jakie kroki można podjąć by przeciwstawić się złym praktykom stosowanym wobec dzieci. Obowiązek przeciwdziałania złym praktykom i metodom wychowawczym spoczywa na każdym z nas.

Dlatego, mając właśnie na uwadze dobro dziecka nie bój się zgłosić sprawy na Policję lub prokuraturę. Możesz powiadomić również ośrodek pomocy społecznej lub szkołę o swoich podejrzeniach. Możesz także wysłać do sądu rodzinnego - nawet anonimowe - pismo z opisem sytuacji. Ważne jest, aby podać w nim dane krzywdzonego dziecka i rodziny tak, aby sąd mógł podjąć interwencję.

logo UE

Biuletyn Informacji Publicznej

bip arch

esp

eures

samorzad woj pom

powiat bytowski

pfron

Adres:
PCPR Bytów
ul. Miła 26
77-100 Bytów
 
tel./fax:
(59) 822 80-68
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Dni i godziny urzędowania:
od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00

Aktualnie online

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.