Przejdź do treści
Logo PCPR Bytów
Logo PCPR Bytów

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Image Description

Marsz na rzecz rodzicielstwa zastępczego w dniu 08.09.2019 r.

Dnia 08 września 2019r. odbył się  w Miastku „Marsz na rzecz rodzicielstwa zastępczego”. Organizatorem wydarzenia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bytowie. Uczestnicy brali udział w przemarszu ul. Dworcową w kierunku skrzyżowania ul. Dworcowej i ul. Koszalińskiej.

Łącznie w przemarszu wzięło udział około 130 osób. Z uwagi na pogodę Organizatorzy zmienili plany związane z imprezą plenerową i uczestnicy oglądali występy artystyczne zorganizowane w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Miastku we współpracy z Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Miastku.

Natomiast po części artystycznej dzieci mogły skorzystać z atrakcji zorganizowanych w parku tj.: malowania twarzy, waty cukrowej, dużej dmuchanej zjeżdżalni, dmuchanego placu zabaw, dużych baniek mydlanych. Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bytowie wręczali mieszkańcom Miastka i uczestnikom imprezy drobne upominki, m.in. balony, notesy, słodkości oraz ulotki promujące pieczę zastępczą. Marsz na rzecz rodzicielstwa zastępczego miał na celu promowanie rodzicielstwa zastępczego na terenie powiatu bytowskiego.